Hőszigetelés a hőhidak kizárásával, elképesztő hőkomforttal és hatékonysággal, belsőépítészeti minőségben
Tökéletesnek mondható hőszigetelést érhetünk el egy réteg 12 mm vastag ISOTEX lap felragasztásával a hideget sugárzó hőhidas felületekre. S nem elhanyagolható szempont, hogy jelen pillanatban – tudomásunk szerint – összköltségét tekintve ez a fellelhető legolcsóbb belső hőszigetelési technika.
Hangszigetelésnél azonban vagy az ISOTEX lap és alapanyagának több rétegben történő alkalmazására, vagy speciális esetekben többféle anyag jól átgondolt együttes rétegrendjére lehet szükség, ami nyilván magasabb költségekkel is jár. Kevesek számára ismert, hogy – szemben a hőszigeteléssel – a hangnál nincs tökéletes megoldás. (lásd bővebben: Hangszigetelés)
A kiváló hőszigetelést nem csak a 0,04-0,05 W/mK lambda érték biztosítja, amely a 12 mm vastag lapot egy 21 cm vastag téglafal hőszigetelési képességével vértezi fel, hanem legalább annyira az, hogy a lapok rendkívül jó hőtartó, hőtároló képességűek. A hideg falszakaszokat elzárják a lakótértől. Felületük tartósan meleg lesz, ezért a leghidegebb télben is nyárihoz hasonló hőérzetet hoznak létre, amikor minden falunk egyforma hőmérsékletű. Ezt csak minőségi belső hőszigetelés képes nyújtani.
Ezért vásárolnak ISOTEX lapokat a 14 cm-es homlokzati hőszigeteléssel ellátott lakások tulajdonosai is, mert ott belülről süt a hideg a külső falaikból, ahol mondjuk az ő vagy a gyermekeik ágya áll.
Sokaknál a nyári túlzott felmelegedés is probléma. Itt is 2-3 fokkal javul a helyzet, hiszen úgy kell elképzelnünk a falunkat, mintha sokkal vastagabb lenne. Természetesen az árnyékolásra, szellőztetésre ügyelni kell.
Gyakran felmerülő kérdés a penészesedés. Ezt a jelenséget az egyes falszakaszok hőhidak miatti túlzott hőmérséklet-különbsége okozza. Ez az ISOTEX lapok felrakásával véglegesen kiküszöbölhető, ezzel a párakicsapódás elvi és gyakorlati lehetősége is. A probléma egy életre megszűnik.
Ha a jelenség nem úgy jelentkezik, hogy a penész alatt a vakolat és esetleg a fal is mélyen átázik, akkor téli időszakban is nyugodtan elvégezhető az ISOTEX panelek felrakása. Előzetesen a gombát le kell kezelni és a falat kiszárítani. Ha fal vélhetően mélyen vizes, ott javasoljuk, hogy várják meg a nyarat, amikor ezek a felületek megnyugtatóan kiszáradnak.
Olyan lakásokban, ahol nincs párakicsapódás, csak a falakból „húzó” hideg okoz kellemetlenséget, egész évben elvégezhető a munka.
Semmiképpen nem ajánljuk viszont a panelek felrakását olyan földszintes épületeknél, vagy többszintes épületek földszintjén, ahol a vízszigetelés hiánya, vagy elöregedése miatt alulról ázik fel a fal. Ezt a problémát először meg kell oldani és csak aztán lehet bármilyen belső hőszigetelésben gondolkodni. Hasonló jelenség, tehát a falak nem belülről történő átnedvesedése előfordul rosszul kivitelezett, akár vadonatúj társasházi lakásokban is, ahol egy-egy kiadósabb eső nyomai a belső falon is jelentkeznek. Itt is először mindenképpen orvosolni kell a problémát és csak azután szigetelhetünk belülről.
Külön foglalkozunk a tetőterek hőszigetelésének problémájával, mert ott – megítélésünk szerint – célszerűbb és költséghatékonyabb konkurenciája nincs is a megoldásunknak. Ferde síkokon, gipszkartonos plafonon figyelni kell az alkalmazott megoldás súlyára, ami az ISOTEX panelek esetében mindössze 3,5 kg/nm. Továbbá figyelembe kell venni a tényt, hogy a meleg levegő felfelé törekszik, gyenge szigetelés esetén ott lesz a legnagyobb a hőveszteség. Nem mindegy az sem, hogy már a lakáson belül megállítjuk hő szökését, vagy csak a „fal” másik oldalán.
Életem egyik legjobb döntése volt…
"Örömmel tudatom,hogy az eddigi tapasztalat szerint életem egyik legjobb döntése volt, hogy az Önök által forgalmazott Isotex Go hőszigetelő lapokkal oldottam meg házam szigetelését. Az eredmény tökéletes. Az Önök által küldött kivitelezők hibátlan munkát végeztek,ezért nagyon elégedett vagyok. "
Zsuzsa, Maglód | 2017. április 19.